Monitoring GPS

Firma InnovaGTech oferuje system monitoringu GPS eTrack oparty na najnowszych technologiach informatycznych. Zapewniamy lokalizatory GPS sprawdzonych producentów polskich i zagranicznych. Jesteśmy producentem oprogramowania monitoringu i dlatego możemy zapewnić dostosowanie systemu do specyficznych potrzeb Klienta w przeciwieństwie do wielu firm oferujących usługi monitoringu GPS pojazdów jako jedynie ich operatorzy. Uważamy, że każda firma jest inna i umożliwienie dostosowania systemu do codziennej pracy Klienta poprzez np. odpowiednie raportowanie ułatwia pracę. A jednak słyszymy od Klientów obsługiwanych przez największych graczy rynkowych, że nie mogą uzyskać potrzebnych zmian w standardowo dostępnych raportach. Podejście do problemów Klientów nas wyróżnia.
Oferujemy wysokiej jakości usługi przy niskim abonamencie ponieważ pracujemy z naszymi Klientami długoterminowo.
 
Urządzenia mobilne
Nasz system obsługuje zarówno urządzenia nieskomplikowane umożliwiające monitorowanie on-line, przegląd historii, współdziałajace z każdym typem pojazdu jak również współpracuje z najnowocześniejszymi urządzeniami przetwarzającymi sygnały z cyfrowej magistrali pojazdu – CANBUS. W przypadku pojazdów ciężarowych instalujemy sondy paliwowe umożliwiające nadzór nad spalanym paliwem i wykrywanie nadużyć z tym związanych.
Ponadto instalujemy nowoczesne urządzenia obsługujące cyfrową magistralę CAN-BUS w pojeździe (komputer pojazdu) dzięki czemu użytkownik może obserwować większą ilość parametrów pracy silnika np. obroty, zużywane paliwo, otwarcie drzwi, odpalenie poduszki powietrznej, itp.)

 
Wykorzystywanie urządzeń monitoringu wraz z systemem nadzoru i prezentacji danych umożliwia osiągnięcie następujących korzyści:

  Monitoring pojazdów dostawczych

 • Śledzenie poruszających się pojazdów na cyfrowej mapie w czasie rzeczywistym – częstotliwość aktualizacji pozycji jest uzależniona od wybranego przez klienta abonamentu i związanych z tym kosztami transmisji GPRS. Najczęściej stosowane częstotliwości odczytu urządzeń GPS to 2 i 3 min.
 • Analizę przebytych odcinków tras wraz z zaawansowanym filtrowaniem. Analiza odcinków w podziale na trasy służbowe/prywatne, za zadany okres, prędkości poruszania się pojazdu w czasie dla każdego zarejestrowanego odcinka, określanie kosztów podróży
 • Zmniejszenie zużycia paliwa do 25% na skutek zwiększonej świadomości pracowników, że ich praca jest monitorowana
 • Zmniejszenie ryzyka nieautoryzowanego wykorzystywania pojazdów
 • Zwiększenia ogólnego bezpieczeństwa pojazdów (ryzyko kradzieży) z powodu posiadanych funkcjonalności alertowania dla zadanych warunków (np poruszenie się pojazdu w trakcie okresu czasu ustalonego jako postój
 •  

  Aplikacja monitoringu GPS

 • Raporty i analizy zużytego paliwa, podróży, prędkości przejazdu (maksymalnych i średnich), przejazdów służbowych /prywatnych, stylu jazdy kierowcy (ecodriving) itp.
 • Alerty generowane przy przekroczeniu zadanych parametrów np. opuszczenie lub pojawienie się pojazdu w geostrefie, przekroczenie dozwolonej lub zadanej prędkości, poruszanie się pojazdu bez włączonego zapłonu, przekroczenie dopuszczalnej temperatury w przestrzeni ładunkowej, itp.
 • Możliwość dostosowania systemu do obsługi pojazdów służb technicznych , utrzymania infrastruktury technicznej wraz z obsługą mobilnego magazynu wykorzystywanych przez pracowników w trakcie prac utrzymaniowych narzędzi, części i elementów.
 • Automatyczna kontrola obecności pracowników w zadanych lokalizacjach poprzez zintegrowanie systemu monitoringu GPS z zestawieniem planu odwiedzanych lokalizacji
 • Moduł nadzoru nad procesem odbywania terminowych przeglądów technicznych i rejestracyjnych oraz ubezpieczeń pojazdów wraz z opcją automatycznie generowanych przypomnień o upływających terminach przez sms/e-mail dla użytkowników pojazdów oraz osób zarządzających flotą.
 • Obsługa kart paliwowych wraz z porównaniem rzeczywistego zużycie paliwa w pojazdach.
 • Obsługa pojazdów nietypowych wyposażonych w różnego typu czujniki np.: temperatury, obecności naczepy, podniesienia wywrotki, itp. Posiadamy doświadczenie w projektach wykorzystujących technologię RFID. Wszelkie dane pozyskane z czujnika (np. temperatury w chłodni) są prezentowane w dogodny sposób zarówno w postaci wykresów jak i w formie raportów tabelarycznych

Obsługujemy firmy zarówno duże posiadające duże floty jak i niewielkie mające po kilka pojazdów. Świadczymy usługi dla następujących branż:
Monitoring maszyn budowlanych

 • Transport krajowy oraz międzynarodowy ładunków. Dystrybucja towarów do miejsc przeznaczenia.
 • Maszyny budowlane wykorzystywane w firmach budowlanych oraz w wypożyczalniach sprzętu budowlanego
 • Pojazdy wsparcia organizacji miasta (odśnieżanie, oczyszczanie, itp)
 • Floty pojazdów przedstawicieli handlowych, pracowników działów technicznych czy utrzymania ruchu
 • Transport zbiorowy – przewoźnicy lokalni oraz dalekobieżni
 • Sieci taksówkowez modułem wspierającym pracę dyspozytorów
 • Dystrybucja ulotek oraz listów oraz przesyłek przez dostarczycieli/ listonoszy